Hanácky skoke 2005 - podzim
24. 9. 2005

Výsledky

Počasí letošní první podzimní soboty přálo 77(!) startujícím týmům. Ten osmasedmdesátý přítomný nakonec nemohl startovat, protože mu kulhal pejsek. To mě mrzelo dvojnásob, protože jsem to byl právě já s bíglem Ronym. To se ovšem může stát, zná to každý agiliťák, a byla to také jediná drobnost, která mě rozladila, ale jen malinko.
Všichni soutěžící, kteří na trať vyběhli, dali do závodění jako obvykle všechno a bylo to znát. Pěkné tratě, postavené rozhodčí Kateřinou Ajglovou, byly nejen divácky atraktivní, ale i správně obtížné (usuzuji tak nejen podle dosažených výsledků, ale i podle "remcání" soutěžících, zvláště při zkouškách - ty naše jsou moc těžké, ty těch druhých moc lehké... :-).
Nemohu říci, že při organizování závodu jsme nedělali chyby, ale snažili jsme se je napravovat co nejrychleji. Nakonec - v závěru si nikdo nestěžoval :-) Síly mohli soutěžící i diváci načerpat díky perfektnímu občerstvení, které bylo připraveno členy místního kynologického klubu Prostějov, kteří zabezpečili i příjemné prostředí, a týmy se díky tomu vybičovaly k maximálním výkonům.
Ceny obdrželi soutěžící nejen za zkoušky, jumping a open, ale i za součty jumping+open, což je nemalá zásluha sponzorů, kteří nám k nám byli opravdu štědří. Krmiva od firmy Biofaktory přišla pejskům vhod a věcné ceny budou zase úspěch v závodě připomínat páníčkům. O vyhrané pelíšky se možná tým podělí. Věřím, že se sejdeme zase příští rok v pěkném prostředí cvičiště Kynologického klubu Prostějov, bude nám přát počasí a taky trochu závodnické štěstí. Těm, kteří byli letos nejlepší to od srdce přeji, ostatní to určitě dokážou příště. Zkusíme se o to zase postarat - to vám slibuji nejen za sebe, ale i za všechny agiliťáky z olomouckého Sdružení přátel psů CANIS FAMILIARIS.